ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
Σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2023, ημέρα εορτασμού της θρησκευτικής Εορτής των Τριών Ιεραρχών, σας ενημερώνουμε ότι:
1. Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας θα επισκεφτούν τον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου προκειμένου να εκκλησιαστούν και όσοι το επιθυμούν, να μεταλάβουν.
Τα παιδιά θα έλθουν στο σχολείο κανονικά στις 8:00. Μετά την προσευχή, θα συγκεντρωθούν ανά τάξη και θα αποχωρήσουν με τους εκπαιδευτικούς τους για την εκκλησία.
Μετά τον εκκλησιασμό, θα επιστρέψουν στο σχολείο, θα ακολουθήσουν το πρόγραμμα του σχολείου όπως κάθε Δευτέρα και θα σχολάσουν στις 13:15. Το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά.
2. Ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες/τριες της 1ης περιόδου θα παραστούν, εκπροσωπώντας το σχολείο μας, στο μνημόσυνο που θα τελεστεί στον Ιερό Ναό του Ευαγγελισμού και στο τρισάγιο που θα τελεστεί στον αύλειο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Αγίας Μαρίνας.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου