Πασχαλινές δραστηριότητες!

Η τελευταία εβδομάδα πριν τις διακοπές του Πάσχα ήταν γεμάτη από θέατρο, πασχαλινές κατασκευές και τραγούδι!!!! Η διαδραστική παράσταση ” Αδέσποτα” ενθουσίασε παιδιά κι εκπαιδευτικούς!

Οι Λαζαρίνες με τα κάλαντα του Λαζάρου ομόρφυναν την σχολική και τοπική κοινότητα με χαμόγελα, χρώματα και λουλούδια! Το σχολείο προσέφερε σε όλες αφράτα τσουρεκάκια , τα ” Λαζαράκια ”  φτιαγμένα από την εκπαιδευτικό κα. Λάλου!
Την τιμητική τους βέβαια είχαν το παραδοσιακό βάψιμο των πασχαλινών αυγών και οι πασχαλινές κατασκευές των Β, Γ΄, Δ΄ και ΣΤ΄ τάξεων υπό την καθοδήγηση των εκπ/κών κας Ντανοβασίλη Ηρώς, κας Μητσιογιάννη Αναστασίας, κου Παπαστάθη Άγη και κας Κάσσου Στέλλας αντίστοιχα. Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση με υγεία και πολλά χαμόγελα!!