Η Ε τάξη στο “Φιλόνεικο”

Την Πέμπτη 4 Απριλίου 2024, οι μαθητές/τριες της τάξης συμμετείχαν,υπό τη συνοδεία του εκπαιδευτικού Κωστή Κων/νου, στην εκπαιδευτική εκδρομή που διοργάνωσε το σχολείο για την Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας στον Ζωολογικό κήπο <<Φιλόνεικος>> στην Καρδίτσα. Όλοι οι μαθητές μέσα σε ένα υπέροχο περιβάλλον, ξεναγήθηκαν στα ζωντανά  ζωικά εκθέματα του πάρκου και είδαν καμήλες, ελάφια, σουρακάτες, ινδικές αγελάδες, πόνυ, λάμα, παπαγάλους , μπούφους και πολλά άλλα εκθέματα. Στο τέλος της επίσκεψης αποτύπωσαν τις εικόνες τους με ζωγραφική και με γραπτό λόγο  για το ποιο ζώο τους εντυπωσίασε και για τη σημασία του στη περιβαλλοντική αλυσίδα.

ΦΙΛΟΝΕΙΚΟΣ 1 ΦΙΛΟΝΕΙΚΟΣ 2 ΦΙΛΟΝΕΙΚΟΣ 4 ΦΙΛΟΝΕΙΚΟΣ 5 ΦΙΛΟΝΕΙΚΟΣ 6 ΦΙΛΟΝΕΙΚΟΣ 7 ΦΙΛΟΝΕΙΚΟΣ 8 ΦΙΛΟΝΕΙΚΟΣ 9 ΦΙΛΟΝΕΙΚΟΣ 10