Η Β τάξη στο ΚΠΕ Μουζακίου.

Την Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2023, οι μαθητές/τριες της Ε΄τάξης, με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών Ηρώς Ντανοβασίλη και Γεωργίας Παπαευθυμίου, επισκέφθηκαν στα πλαίσια των εργαστηρίων δεξιοτήτων, το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Μουζακίου. Εκεί υλοποίησαν βιωματικά το πρόγραμμα <<Περπατώντας στο Δάσος>> με την παρουσίαση του εκπαιδευτή του κέντρου Κων/νου Γραμμένου, το οποίο διαπραγματεύτηκαν στη Θεματική των εργαστηρίων για το Περιβάλλον. Οι μαθητές/τριες, γνώρισαν από κοντά τα ψάρια, τα πουλιά και τα φυτά που ευδοκιμούν στην περιοχή τους και έπαιξαν διαδραστικά παιχνίδια. Έμαθαν για τη σημασία του περιβάλλοντος στην τοπική και ευρύτερη κοινότητα, για το πως μπορούμε να το προστατεύσουμε για να κρατηθεί υγιείς η χλωρίδα και η πανίδα του.

ΒΓ 10 ΒΓ 11 ΣΧΟΛΕΙΟ 13 ΣΧΟΛΕΙΟ 14 ΣΧΟΛΕΙΟ 16 β ΤΑΞΗ