Η ΣΤ τάξη γιορτάζει το Πολυτεχνείο.

Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης παρουσίασαν  στο σχολείο τα γεγονότα που εξελίχθηκαν κατά την εξέγερση των φοιτητών το 1973 ενάντια στο καθεστώς της χούντας των συνταγματαρχών. Με το κυρίαρχο σύνθημα των τότε ιστορικών στιγμών <<ΨΩΜΙ-ΠΑΙΔΕΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ>>, ανέδειξαν με την απαγγελία ποιημάτων, την αναφορά στα γεγονότα εκείνης της εποχής και με τις μελωδικές φωνές των παιδιών της χορωδίας, τα ιστορικά γεγονότα της αντίστασης των φοιτητών, ενάντια στον εσωτερικό εχθρό, γράφοντας νέες χρυσές σελίδες αντίστασης και ελπίδας στην ένδοξη ιστορία της σύγχρονης Ελλάδας.!!!

ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ 8 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ 7 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ Ε 1 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ Ε 2 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ Ε 3 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ Ε 4 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ Ε 6 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ Ε 7 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ Ε 8 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ Ε ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ 1