Η Β τάξη μας συστήνει τον Έλμερ.

Με αφορμή τη ζωγραφιά που έκανε ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου στον τοίχο του σχολείου, σε μια εθελοντική δράση-προσφορά στο σχολείο, οι μαθητές της Β τάξης αποφάσισαν να παρουσιάσουν ένα θεατρικό δρώμενο την μέρα λήξης των μαθημάτων. Έτσι λοιπόν βρήκαν την ευκαιρία να μάθουν και στους υπόλοιπους μαθητές την ιστορία του Έλμερ, του διαφορετικού ελέφαντα. Οι μικροί καλλιτέχνες, με τη βοήθεια της δασκάλας τους Ζώης Κουτσιούμπα, έφτιαξαν τα σκηνικά, χρωμάτισαν τα ζώα που έφτιαξαν από χαρτόνια της ανακύκλωσης, τα προσάρμοσαν ώστε να μπορούν να τα κρατούν. Μετά ασχολήθηκαν με το φτιάξιμο των διαλόγων του θεατρικού και διάλεξαν τη μουσική επένδυση της παράστασης. Μιας παράστασης που σκοπό είχε να υπογραμμίσει ότι η εξωτερική εμφάνιση δεν καθορίζει κανέναν. Αυτό που μετρά είναι η προσωπικότητα, ο χαρακτήρας και τα ταλέντα που διαθέτει ο καθένας. Ο Έλμερ φωνάζει δυνατά ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΚΟΙ…ΟΛΟΙ ΑΠΟΔΕΚΤΟΙ….ΟΛΟΙ ΦΙΛΟΙ !!!!!

ΕΛΜΕΡ 1ΕΛΜΕΡ 3 ΕΛΜΕΡ 5 ΕΛΜΕΡ 6 ΕΛΜΕΡ 7 ΕΛΜΕΡ 8 Β ΤΑΞΗ ΕΛΜΕΡ 9 ΕΛΜΕΡ 10 ΕΛΜΕΡ 11 ΕΛΜΕΡ 12 ΕΛΜΕΡ 13 ΕΛΜΕΡ 2