Ποδηλατάδα του σχολείου στον Αϊ-Λιά.

Την Κυριακή 11 Ιουνίου 2023, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας με πρωτοβουλία του προεδρείου και συγκεκριμένα της Προέδρου Μαγδαληνής Ζήση και στα πλαίσια των δρασεών του, πραγματοποίησε ποδηλατάδα των μαθητών/τριων του σχολείου με τους γονείς τους στο άλσος του Αϊ-Λιά. Η δραστηριότητα ξεκίνησε στις 11:00 π.μ. από το κοινοτικό κατάστημα με μεγάλη συμμετοχή παιδιών και γονέων και με συντονισμένη ασφαλή πορεία έφθασαν στο άλσος του Αϊ-Λιά. Εκεί μέσα σε ένα καταπράσινο τοπίο, κάτω απο τη σκιά των βελανιδιών και των φτελιάδων οι μαθητές/τριες με τους γονείς, έπαιξαν διασκεδαστικά παιχνίδια, ζωγράφισαν σε πέτρες και χαρτόνια και έκαναν πικ-νικ.Στο τέλος έγινε η κλήρωση ενός τάπλετ, ευγενική προσφορά του ιδιοκτήτη καταστήματος της Vodafone Καρδίτσας κου Τσεκούρα. Στη δράση συμμετείχαν ο Πρόεδρος της τοπικής κοινότητας Λιάκος Βαλάντης και ο ιερέας της ενορίας Παπα- Χρήστος. Με αυτή τη δράση ο Σύλλογος Γονέων ανέδειξε την ευαισθητοποίηση παιδιών και γονέων στην πράσινη μετακίνηση καθώς και την αλληλοϋποστήριξη δεσμών  που πρέπει να υπάρχει ανάμεσα σε γονείς και παιδιά.!!!

ΓΟΝΕΙΣ 15 ΓΟΝΕΙΣ 17 ΓΟΝΕΙΣ 27 ΓΟΝΕΙΣ 5 ΓΟΝΕΙΣ 30 ΓΟΝΕΙΣ 28 ΓΟΝΕΙΣ 22

ΓΟΝΕΙΣ 21 ΓΟΝΕΙΣ 20 ΓΟΝΕΙΣ 16 ΓΟΝΕΙΣ 12 ΓΟΝΕΙΣ 3 ΓΟΝΕΙΣ 6 ΓΟΝΕΙΣ 10