Ο Σύλλογος γονέων του σχολείου σε δράση εθελοντισμού

Το Σάββατο 1 Απριλίου 2023, ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου μας σε συνεννόηση με το Διευθυντή του σχολείου ανέλαβε εθελοντική δράση για να δώσει χρώμα στον προαύλιο χώρο του σχολείου. Τα άτομα που συμμετείχαν στην εθελοντική δράση ήταν η Μάγδα Ζήση, Πρόεδρος του Συλλόγου, Αποστόλης Σκόρρας,  Όλγα Ντανοβασίλη, Γεωργία Γιαννάκου, Μαρίνα Αλεξίου, Κατερίνα Μπέλλου, Ξανθή Κορομπίλια και με ευγενική προσφορά ο Σωτήρης Παπαλίτσας φυσικοθεραπευτής στο ΚΔΑΠΜΕΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ. Βάφτηκαν παγκάκια, μπασκέτες, ξαναζωντάνεψαν επιδάφια παιχνίδια και εμφανίστηκε με ζωντανά χρώματα ο ΕΛΜΕΡ ο ελέφαντας και το ψάρι ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ, σύμβολα της φιλίας, της διαφορετικότητας, αγαπημένοι ήρωες των παιδιών μέσα από το βιβλίο του Μακ Κι Ντέιβιντ. Η εθελοντική αυτή δράση  του Συλλόγου Γονέων συμβάλει έμπρακτα στην ομαλή και δημιουργική συνεργασία με το σχολείο , προς όφελος των μαθητών/τριών μας και την διάχυση στην κοινότητα ότι το Δημ.Σχ.Καρδιτσομαγούλας είναι ένα <<κόσμημα>> για την τοπική κοινωνία, σημείο αναφοράς και πεδίο σύγχρονης εκπαίδευσης.!!!

ΓΟΝΕΙΣ 1 ΓΟΝΕΙΣ 2 ΓΟΝΕΙΣ 5 ΓΟΝΕΙΣ 6

ΓΟΝΕΙΣ 4 ΓΟΝΕΙΣ 3 ΓΟΝΕΙΣ ΦΩΤΟ 7