Επίσκεψη από την Πυροσβεστική Υπηρεσία Αλιβερίου

«Αναστάτωση» προκλήθηκε προς στιγμήν, το πρωί, στους κατοίκους των Λεπούρων, όταν ήχησαν οι σειρήνες της πυροσβεστικής υπηρεσίας! Τη Δευτέρα 26/11/2018 μια μικρή έκπληξη περίμενε τους μαθητές μας!
Η Πυροσβεστική υπηρεσία Αλιβερίου ανταποκρινόμενη άμεσα στο αίτημα του σχολείου μας  για ενημέρωση των μαθητών και εκπαιδευτικών σε θέματα αντιμετώπισης έκτακτων αναγκών (Πυρκαγιάς, Σεισμών), βρέθηκε κοντά μας.Αφού παρουσίασαν το θέμα , μίλησαν στους μαθητές για την απόκτηση καλών πρακτικών σε καταστάσεις κινδύνου και έλυσαν όλες τις απορίες τους. Ανέφεραν, επίσης τρόπους πρόληψης της πυρκαγιάς στο σπίτι και στο δάσος. Παιδιά και εκπαιδευτικοί παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την ενημέρωση.
Ακολούθησε επίδειξη της στολής των πυροσβεστών καθώς και του πυροσβεστικού οχήματος. Ανέβηκαν στο όχημα κ δοκίμασαν ρίψη νερού .
Το σχολείο μας ευχαριστεί δημόσια την Πυροσβεστική Υπηρεσία  Αλιβερίου για την άμεση ανταπόκρισή της και ειδικότερα τους Κ.κ:

Χαλαστάρα Γεώργιο  (Ανθυποπυραγό)

Φωτιά  Ιωάννη  (Πυρονόμο)

Στεφάνου Γεώργιο (Πυροσβέστη)

Βογιατζή  Ζαχαρία  (Πενταετή Πυροσβέστη)

Ευχόμαστε καλή δύναμη στο έργο της υπηρεσίας σας και θα χαρούμε να σας ξαναδούμε.