Ευχαριστίες!

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση του σχολείου μας στις 08/02/2019  στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου Αλιβερίου , με θέμα : «Παιδιά με αναπτυξιακές και άλλες δυσκολίες, πόσο εύκολη είναι η ψυχοσυναισθηματική τους φροντίδα;».

Την ομίλια προλόγισε  η Εκπαιδευτικός μας  Κα Καράγγιουλη Ελένη -Κοινωνική Λειτουργός, δίνοντας το βήμα  στον  Πρόεδρο

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας περιμένουμε στην εκδήλωση που διοργανώνουμε στην αίθουσα εκδηλώσεων του  Γυμνασίου Αλιβερίου, την Παρασκευή 08/02/2019 και ώρα 18:00 με θέμα :

«Παιδιά με αναπτυξιακές  και άλλες δυσκολίες, πόσο εύκολη είναι η ψυχοσυναισθηματική

Δωρεά εκτυπωτή.

Το εκπαιδευτικό προσωπικό και οι μαθητές του σχολείου μας, ευχαριστούμε θερμά το κατάστημα ηλεκτρικών ειδών «Expert Αλιβερίου» και ειδικότερα τον Κο Σίμωση Περικλή, για την δωρεά ενός εκτυπωτή- scanner (HP Desk Jet 2130).

Η ενέργεια σας αυτή φανερώνει

Μη λειτουργία σχολείου

Κλειστά θα παραμείνουν αύριο όλα τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, μετά από σύσκεψη των αρμόδιων υπηρεσιών του δήμου και των φορέων της εκπαίδευσης στον Δήμο Κύμης Αλιβερίου, λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Για οτιδήποτε νεότερο θα σας ενημερώσουμε .

Τελευταία νέα: Κλειστά Παραμένουν τα σχολεία του

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ & ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ

Το Εκπαιδευτικό Προσωπικό & οι μαθητές του σχολείου μας

σας εύχονται:

Καλά Χριστούγεννα & Ευτυχισμένο το

2019 με Υγεία, Αγάπη και Ευτυχία .

ΓΙΟΡΤΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Την Παρασκευή 21/12/2018 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο η Χριστουγεννιάτικη γιορτούλα μας, οι μαθητές μας αφού πρώτα εκκλησιάστηκαν στον Ιερό Ναό Ευαγγελιστρίας Λεπούρων, επέστρεψαν και μας παρουσίασαν την μουσικοκινητική τους παράσταση, με τη βοήθεια φυσικά του εκπαιδευτικού προσωπικού! Γονείς, συγγενείς και φίλοι ενθουσιασμένοι απόλαυσαν την παράσταση γεμάτοι απο συναισθήματα  χαράς, συγκίνησης, ελπίδας και υπερηφάνιας! Η γιορτούλα μας

Οδοντίατρος στο σχολείο μας

Την  Πέμπτη 20/12/2018 το σχολείο μας προσκάλεσε  τον οδοντίατρο κ. Κωνσταντίνο Σιμιτζή.
Ο τελευταίος αποδεχόμενος με προθυμία την πρόσκληση, επισκέφθηκε το σχολείο μας και ενημέρωσε