8/Θ Δημοτικό Σχολείο Αυλωναρίου Εύβοιας

Ιστότοπος επικοινωνίας με μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς της σχολικής μας κοινότητας

Ευχαριστήρια Επιστολή-Αποδοχή Δωρεάς

Μάι 202330

ΘΕΜΑ: «Ευχαριστήρια Επιστολή-Αποδοχή Δωρεάς.»

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 8/θ Δημοτικού Σχολείου  Αυλωναρίου  και ο  Δ/ντής του σχολείου  , με την παρούσα επιστολή , εκφράζουν τις θερμές ευχαριστίες προς την εταιρεία ACCENTURE  Α.Ε  και αποδέχονται την προσφορά από μέρους της  οκτώ[8] Η/Υ [λάπτοπ] ,για την λειτουργία της εκπαιδευτικής διαδικασίας του σχολείου μας.

Η παρούσα επιστολή αποτελεί  ελάχιστη ένδειξη εκτίμησης της αξιέπαινης πράξης σας και θεωρούμε πως τέτοιες ενέργειες  αποδεικνύουν εμπράκτως την υποστήριξή σας στην εκπαιδευτική διαδικασία ,εκσυχρονίζοντας  τον εξοπλισμό μας στην αίθουσα της πληροφορικής.

Σας  ευχαριστούμε και πάλι και ελπίζουμε η πράξη σας να βρει και άλλους μιμητές,με ανάλογες ενέργειες στο μέλλον.

ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Δ/ντής του Σχολείου

Image1 Image3 Image5

Μάιος 2023

20/9/490 π.χ: Έλληνες και Πέρσες συγκρούονται στο Μαραθώνα.
Οι Πέρσες, υπό τον Δάτη και τον Αρταφέρνη έχουν 6.500 νεκρούς, ενώ οι απώλειες από την ελληνική πλευρά είναι μόλις 192, ανάμεσά τους και ο Καλλίμαχος. Η ακριβής ημερομηνία αμφισβητείται από πολλούς ιστορικούς, οι οποίοι υπολογίζουν ότι η μάχη διεξήχθη στις 13 ή 14 Αυγούστου.

Μεταφράστε την σελίδα

Εδώ θα αναρτηθεί η περιγραφή για το σχολείο, π.χ. την ιστορία του, τους χώρους του, τις υποδομές και τον εξοπλισμό της σχολικής μονάδας.