Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του Δημοτικού Σχολείου Αράχωβας!

Εδώ μπορείτε  να διαβάσετε πληροφορίες για το σχολείο μας  και τις δραστηριότητές του,  να παίξετε εκπαιδευτικά παιχνίδια  και να βρείτε χρήσιμους συνδέσμους με άλλες ιστοσελίδες. Καλή περιήγηση!

ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΡΑΣΗ ΑΡΧΗ…ΖΩ 2024 ΤΗΣ ΔΟΜΗΣ “ΓΕΦΥΡΑ” ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Το Περιφερειακό Παρατηρητήριο Κοινωνικής Ένταξης Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας – Δομή “ΓΕΦΥΡΑ” υλοποιεί για άλλη μια σχολική χρονιά τη δράση «αρχή…ΖΩ!» που αφορά την έκτακτη οικονομική ενίσχυση αξίας 120 € εφάπαξ σε κάθε μαθητή – μέλος οικογένειας με οικογενειακό εισόδημα κάτω από τα όρια της φτώχειας, προσαυξανόμενο κατά χίλια ευρώ (1.000,00€), που έχει εγγραφεί στην Α’ τάξη των Δημοτικών Σχολείων της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας κατά το σχολικό έτος 2024-2025.

Η δράση στοχεύει στην κάλυψη οικονομικών αναγκών και την κατανομή πόρων ανακούφισης σε γονείς/κηδεμόνες, οι οποίοι δεν δύνανται να ανταπεξέλθουν οικονομικά στην αγορά σχολικών ειδών που απαιτούνται για την εκπαίδευση των μαθητών (τετράδια, γραφική ύλη, σχολική τσάντα, κλπ.

Για διευκρινίσεις και σχετικό υλικό μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα www.gefyra.com.gr

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α ΤΑΞΗ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ 2024 – 2025

ΕΞΕ – 44209 – 2024 – Διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στην Α τάξη Γυμνασίου των Καλλιτεχνικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2024_2025

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α ΤΑΞΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ 2024-2025