ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΩΝ ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ 2021-2022

12/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ                                          ΤΡΙΤΗ, 15-6-2021

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες.

Σας κοινοποιούμε τον πίνακα με τα Γυμνάσια Προορισμού για τους τελειόφοιτους μαθητές και τις τελειόφοιτες μαθήτριες της Στ΄τάξης του Σχολείου μας για το σχολικό έτος 2021-2022 σύμφωνα με απόφαση της Περιφερειακής Δ/νσης Δ.Ε. Αττικής. Επισημαίνουμε ότι ο αριθμός μητρώου του κάθε παιδιού αναγράφεται στον Έλεγχο Προόδου του.

Παρακαλουμε πολύ ελέγξτε αν το Γυμνάσιο προορισμού του παιδιού σας είναι το σωστό. ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΑΘΟΥΣ ενημερώστε άμεσα με  mail το Σχολείο μας μέχρι αύριο Τετάρτη 16-6-2021 και ώρα 10:00 π.μ.

ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ-2021-2022

Επίσης σας γνωρίζουμε ότι σε περίπτωση που επιθυμείτε να εγγραφεί το παιδί σας σε Ιδιωτικό Γυμνάσιο, θα πρέπει πρώτα να γίνει η εγγραφή του φέτος στο Δημόσιο και τον ερχόμενο Σεπτέμβριο να υποβάλετε τη σχετική αίτηση μετεγγραφής του (στο Δημόσιο Γυμνάσιο) για το Ιδιωτικό που σας ενδιαφέρει.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:   Οι εγγραφές στο Γυμνάσιο θα γίνουν υπηρεσιακά  από το Σχολείο.

Ιωάννης Αθανασίου