Επίσκεψη νοσηλευτή από την Ουαλία

Με πρωτοβουλία του νοσηλευτή μας κ. Νίκου, αυτή την ημέρα πραγματοποιήθηκε επίσκεψη ενός συναδέλφου σχολικού νοσηλευτή της Ουαλίας, ο οποίος συζήτησε με τους μαθητές της Ε΄ τάξης σχετικά με την ζωή και τα σχολεία της χώρας του. Οι μαθητές είχαν δημιουργήσει ένα ερωτηματολόγιο και με αφορμή την επίσκεψη αυτή κατάφεραν να γνωρίσουν την χώρα και το σύστημα της Ουαλίας. Ο νοσηλευτής μας μαζί με τον συνάδελφό του, έκαναν μια παρουσίαση μέσω Power Point με φωτογραφίες από την χώρα της Ουαλίας. Κυρίαρχος στόχος της επίσκεψης ήταν η πραγματοποίηση διαδραστικής συζήτησης με τους μαθητές και η εκμάθηση των συνθηκών μιας άλλης χώρας .Έπειτα, το σχολείο μας κέρασε τον συνάδελφο παραδοσιακό κρητικό πρωινό αποτελούμενο από σφακιανές πίτες, ντακάκια και γλυκά!