Δημοσιευμένο στην κατηγορία Erasmus

Επίσκεψη μαθητών από την Πολωνία

Αυτή τη εβδομάδα, είχαμε τη μεγάλη χαρά να υποδεχτούμε  στη χώρα και στην πόλη μας τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές από την πόλη Γντύνια της Πολωνίας τα πλαίσια του προγράμματος Erasmus : «Digital Society».

Την πρώτη μέρα υποδεχτήκαμε τους φιλοξενούμενούς μας στο σχολείο, καλωσορίζοντάς τους με την παρουσίαση παραδοσιακών χορών του τόπου μας. Ακολούθησε  μια σύντομη ξενάγηση στους χώρους του σχολείου και τέλος έγινε η ανταλλαγή αναμνηστικών δώρων. Τις επόμενες μέρες οι φίλοι μας από την Πολωνία επισκέφτηκαν τις πλατείες και τα μουσεία και τα αξιοθέατα της πόλης μας. Στην συνέχεια πραγματοποιήσαν  την πανέμορφη διαδρομή γύρω από τη λίμνη του Πλαστήρα και φυσικά επισκέφτηκαν τα μαγευτικά Μετέωρα  στον νομό Τρικάλων.

Ήταν μια πολύ όμορφη εμπειρία για όλους μας καθώς είχαμε την ευκαιρία  να μοιραστούμε  πληροφορίες, εμπειρίες και σκέψεις  εξασκώντας  την αγγλική γλώσσα .

Ελπίζουμε να πέρασαν υπέροχα και τους ευχόμαστε καλή επιστροφή στη χώρα τους!

img 3117

img 2565