SerrXtreme – Η “πράσινη” αθλητοτουριστική μας επιχείρηση

serrXtreme – power point

serrXtreme – δείτε τη διαφήμιση

Η Δ1 τάξη του σχολείου μας  πήρε μέρος στον Διαγωνισμό «Μαθητών Επιχειρείν»  στον οποίο γίνεται παρουσίαση εικονικών επιχειρηματικών δράσεων. Οι παρουσιάσεις των μαθητικών επιχειρήσεων έγιναν στο Επιμελητήριο Σερρών. Συνολικά πήραν μέρος 7 δημοτικά Σχολεία από τον νομό μας. Το σχολείο μας συμμετείχε με την πράσινη αθλητοτουριστική επιχείρηση SerrXtreme, που όπως δείχνει και το όνομά της προωθεί τα ασυνήθιστα σπορ στον νομό Σερρών, φροντίζοντας για το περιβάλλον, με ενδιαφέρον για την αειφορία. Για να πάρετε μια γεύση από τη δουλειά των μαθητών μπορείτε να δείτε την παρουσίαση για την SerrXtreme.  Επίσης μπορείτε να δείτε την διαφήμιση της επιχείρησης. Η επιχείρηση προτείνει άθληση στη φύση με σεβασμό στο περιβάλλον.