Δεκ 21

Κάτω από (Γενικά) από στις 23-12-2021

Οι μαθητές μας έφτιαξαν συννεφόλεξα για την πόλη ή το χωριό που μένουν, με ματιά άλλοτε αισιόδοξη και θετική, άλλοτε απαισιόδοξη και προβληματισμένη! Η δραστηριότητα αυτή έγινε στα πλαίσια του Προγράμματος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης “ΑλλάΖΩ την πόλη μου!”, το οποίο υλοποιήθηκε με βάση το Εθνικό Θεματικό Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Βιώσιμη Πόλη: η πόλη ως πεδίο εκπαίδευσης για την αειφορία», το οποίο εστιάζει στην πραγματικότητα των πόλεων αναζητώντας τη βιωσιμότητά τους μέσα από τις αρχές και τις αξίες της αειφορίας και συντονίζεται από το ΚΠΕ Ελευθερίου, Κορδελιού και Βερτίσκου.

Τα πιο αντιπροσωπευτικά συννεφόλεξα, δίνονται παρακάτω.

ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΣΥΝΝΕΦΟΛΕΞΟ 1

ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΣΥΝΝΕΦΟΛΕΞΟ 2 ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΣΥΝΝΕΦΟΛΕΞΟ 3 ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΣΥΝΝΕΦΟΛΕΞΟ 4 ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΣΥΝΝΕΦΟΛΕΞΟ 5 ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΣΥΝΝΕΦΟΛΕΞΟ 6 ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΣΥΝΝΕΦΟΛΕΞΟ 7

1 σχόλιο στο “«ΑλλάΖΩ την πόλη μου» Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης – Συννεφόλεξα για την πόλη ή το χωριό των μαθητών”

1.   ΜΑΝΤΑΤΖΗ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ είπε:

Μπράβο!!! Εξαιρετικά!!!