Ποιοί είμαστε

Όλοι οι μαθητές του Α3 τμήματος της Α τάξης του 1ου ΕΠΑΛ Ιεράπετρας, συμμετέχουμε στο πρόγραμμα “Blog Your Heritage” δημιουργώντας αυτό το ιστολόγιο, εξερευνώντας και αναδεικνύοντας την πολιτιστική κληρονομιά της περιοχής, μέσα από τη δική μας ματιά.

Το πρόγραμμα αυτό έχει ενταχθεί στη Ζώνη Δημιουργικών Δραστηριοτήτων του αναλυτικού προγράμματος και ακολουθεί μαθητοκεντρική παιδαγωγική μέθοδο.

Έχουμε χωριστεί σε 4 ομάδες και κάθε ομάδα έχει αναλάβει μια ξεχωριστή θεματική κατηγορία. Ένας μαθητής από κάθε ομάδα έχει αναλάβει να κάνει τις αναρτήσεις εδώ. Εργαζόμαστε πάνω στο θέμα μας 3 ώρες κάθε εβδομάδα, στη βιβλιοθήκη του σχολείου μας.

Δείτε εδώ περισσότερες λεπτομέρειες για τους στόχους και τη διαδικασία.

Οι εκπαιδευτικοί μας στη Ζώνη Δημιουργικών Δραστηροτήτων: Ξομπλαράκη Δέσποινα, Σουργιαδάκη Μαρία

Υποστηρικτική ομάδα: Τζιρή Αικατερίνη, Πουλακάκης Μιχαήλ, Λιανού Δέσποινα