Ο Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού, Αθλητισμού, Περιβάλλοντος και Παιδείας του Δήμου Τεμπών (Δ.Ο.Π.Α.ΠΕ.Π.Τ.) και η Μουσική του Σχολή διοργανώνει μουσικές εκδηλώσεις στο Δήμο Τεμπών

Ο οργανισμός Πολιτισμού, Αθλητισμού, Περιβάλλοντος και Παιδείας του Δήμου Τεμπών και η Μουσική του Σχολή διοργανώνει μουσικές εκδηλώσεις και συγκεκριμένα:

AFISA_ampelakia

• Την Παρασκευή 28-06-2013 στις 8:30 μ.μ. στα Αμπελάκια θα εμφανιστούν:

Η Συμφωνική ορχήστρα του Δήμου Τεμπών με τραγούδια του ελληνικού κινηματογράφου.
Οι Legato, μαθητικό σχήμα της Μουσικής Σχολής με μουσική Jazz.
Θα ακολουθήσει λαϊκή βραδυά με τους: Τσιαπλέ Βαγγέλη μπουζούκι, Αλεξόπουλο Δημήτρη κιθάρα-φωνή, Σαματζή Θέμη πλήκτρα και Μακροστέργιο Τζίμη τύμπανα.

AFISA_makryxori

• Την Κυριακή 30-06-2013 στις 8:30 μ.μ. στο Μακρυχώρι  θα εμφανιστούν:

Η παιδική χορωδία υπό την διεύθυνση την κ. Οικονόμου Κατερίνας.
Η συμφωνική ορχήστρα του Δήμου Τεμπών με τραγούδια  του ελληνικού κινηματογράφου.
Οι Legato μαθητικό σχήμα της Μουσικής Σχολής με μουσική Jazz.
Θα ακολουθήσει λαϊκή βραδυά με τους:
Τσιαπλέ Βαγγέλη μπουζούκι, Φωτίου Δημήτρη κιθάρα-φωνή, Σαματζή θέμη πλήκτρα και Μακροστέργιο Τζίμη τύμπανα.

• Την Κυριακή 06-07-2013 στο Καστρί Λουτρό θα εμφανιστούν

Η συμφωνική ορχήστρα του Δήμου Τεμπών σε κομάτια του ελληνικού κινηματογράφου.
Οι Legato με μουσική Jazz.