Αγιασμός

Ο Αγιασμός του σχολείου μας  θα γίνει την Δευτέρα 13/9/21 και ώρα 8.15πμ στο αύλειο χώρο του σχολείου ( επί της Οπλαρχηγού Βόγκλη 55).

Θα τηρηθούν τα πρωτόκολλα του ΕΟΔΥ: μάσκες, αποστάσεις .Παρακαλούμε πολύ να υπάρχει ένας συνοδός για κάθε παιδί. Επίσης , εντός του αύλειου χώρου θα βρίσκονται μόνο τα παιδιά.

Οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους τη σχολική κάρτα για covid-19 που θα βεβαιώνει ότι το αποτέλεσμα του self test που διενεργήθηκε έως και είκοσι τέσσερις(24) ώρες πριν την προσέλευση στην σχολική μονάδα είναι αρνητικό. Για την 1η εβδομάδα λειτουργίας του σχολείου ο αυτοδιαγνωστικός έλεγχος(self test) θα πρέπει να διενεργηθεί προ Δευτέρας 13/9 και προ Πέμπτης 16/9.

Από την 2η εβδομάδα και μετά, ο υποχρεωτικός αυτοδιαγνωστικός έλεγχος θα διενεργείται δύο φορές την εβδομάδα, προ Τρίτης και Παρασκευής και έως είκοσι τέσσερις(24) ώρες πριν από την προσέλευση στην σχολική μονάδα.
Η χρήση μάσκας υπενθυμίζουμε ότι είναι υποχρεωτική για όλους του μαθητές/μαθήτριες.

Καλή σχολική χρονιά!