ΠΑΣΧΑΛΙΝΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ

Απρ 202016

ΠΑΣΧΑΛΙΝΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ

Ο πασχαλινός διαγωνισμός μας είναι εμπνευσμένος από την επικαιρότητα. Πρόκειται για διαγωνισμό δημιουργικής γραφής. Τι θέλουμε από εσάς; Στείλτε μας κειμενάκια (αποκλειστικά δικά σας) που να εντάσσονται στις παρακάτω τρεις κατηγορίες (διαλέγετε όποια προτιμάτε):

Α. Γράμμα στον κορωνοϊό

Β. Γράμμα στον κ. Τσιόδρα

Γ. Ημερολόγιο καραντίνας (περιγράψτε μία ημέρα σας από τις τόσες που μένετε στο σπίτι)

Το περιεχόμενο των κειμένων μπορεί να έχει οποιαδήποτε έκταση και κατά προτίμηση (χωρίς να είναι δεσμευτικό) χιουμοριστική υφή.

Τα καλύτερα κείμενα που θα στείλουν οι μαθητές/τριές μας θα δημοσιευτούν στον ίδιο χώρο και θα επιβραβευθούν με επιπλέον δώρα (βιβλία,σχολικά είδη).Τα κειμενάκια μπορείτε να τα στείλετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου (mail@9dim-petroup.att.sch.gr) ή και ταχυδρομικά στην διεύθυνση του σχολείου μας (Σουλίου 141, 13231, Πετρούπολη). Περιμένουμε τα κείμενά σας ως την Κυριακή του Θωμά(26 Απριλίου 2020).

από κάτω από: Δράσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΑΣΧΑΛΙΝΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ