ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ ΧΩΡΙΣ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΦΩΝΕΣ-ΒΙΒΛΙΟ

Μαρ 201919

Από τις επιλογές του blog  “My Little World”,  δανειζόμαστε την αναφορά του στο βιβλίο “Πειθαρχία χωρίς ξύλο και φωνές”:

“…Είναι ένας πρακτικός οδηγός που απευθύνεται κυρίως σε γονείς με παιδιά προσχολικής ηλικίας.

Διδάσκει στους γονείς πώς να διαχειριστούν αποτελεσματικά, χωρίς ξύλο και φωνές θέματα συμπεριφοράς των παιδιών τους. Για παράδειγμα, ζητήματα αδελφικής ζήλιας, επιθετικότητας, ακαταστασίας, κτλ.

Το βιβλίο «Πειθαρχία χωρίς ξύλο και φωνές» προσφέρει με σαφήνεια απαντήσεις και χρήσιμες συμβουλές. Παράλληλα περιγράφει και τα βασικά λάθη των γονιών και προτείνει λύσεις. Σκοπός του βιβλίου είναι να βοηθήσει τους γονείς να επικοινωνήσουν με το παιδί τους, να παραμείνουν ήρεμοι σε έντονες καταστάσεις και να μεγαλώσουν τα παιδιά τους με αγάπη που ξέρει να θέτει όρια.

Με όπλο την υπομονή και τη σιγουριά που προσφέρει η γνώση, οι γονείς μπορούν να διδάξουν τη σωστή συμπεριφορά στα παιδιά τους και να απολαύσουν μια ήρεμη οικογενειακή ζωή”.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

από κάτω από: Βιβλιοπροτάσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ ΧΩΡΙΣ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΦΩΝΕΣ-ΒΙΒΛΙΟ