Χριστουγεννιάτικα Μπισκοτοσοκολατόσπιτα

Την Παρασκευή, 23 Δεκεμβρίου 2022, μαθητευόμενα ξωτικά της Β΄ τάξης παρακολούθησαν σεμινάριο κατασκευής μπισκοτοσοκολατόσπιτου από τα σοφά ξωτικά (κ. Δέσποινα, κ. Αγγελική & κ. Ελεονώρα). Η χαρά και το κέφι μεγάλο και ακόμα μεγαλύτερη η όρεξη για να τα στολίσουν και να τα μεταφέρουν στο σπίτι τους για να τα γευθούν με τις οικογένειές τους.

Αγαπητά μας μαθητευόμενα ξωτικά, αν θέλετε να θυμηθείτε τις οδηγίες για να φτιάξετε χριστουγεννιάτικα μπισκοτοσοκολατόσπιτα ακολουθείστε τα παρακάτω βήματα:

1. Μάθετε στα μέλη της οικογένειάς σας να προφέρουν σωστά την λέξη μπισκοτοσοκολατόσπιτο.
  2. Δείτε και εκτελέστε την συνταγή που θα βρείτε πατώντας εδώ μόνο με την παρουσία κάποιου ενήλικα που θα αναλάβει τα δύσκολα βήματα παρασκευής της καραμέλας και της “συγκόλλησης” των μπισκότων.
  3. Στολίστε τα μπισκοτοσοκολατόσπιτα όπως επιθυμείτε.

Καλή επιτυχία! Καλές γιορτές!

IMG 3181 IMG 3182 IMG 3183Image 1Image 1 2Image 1 1 IMG 3188