9ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Ιωνίας

Τελευταία νέα

Μια εικόνα, τρία ερωτήματα – Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για την Ειρήνη

2018-06-15

Οι μαθητές και μαθήτριες του Γ'2 με τη δασκάλα τους κ. Φανή Κολίτσα, διακρίθηκαν για τη συμμετοχή τους στον Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό με θέμα: "Μια εικόνα, τρία ερωτήματα Γιατί γίνονται οι πόλεμοι; Γιατί ξεριζώνονται εκατομμύρια άνθρωποι από Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Για τη γιορτή της μητέρας

2018-05-14

Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Αποχαιρετισμός της δασκάλας των Αγγλικών κας Βάσω Μπλούκα στα παιδιά του σχολείου

2018-05-09

Αγαπημένοι μου μαθητές, Η σελίδα που περιγράφει τη ζωή μου μαζί σας, γύρισε οριστικά. Ήταν μια σελίδα γεμάτη από χρώματα και τρυφερές ιστορίες, ιστορίες δικές σας, γιατί τα προσωπάκια σας πρόδιδαν τη χαρά, τον ενθουσιασμό, τη Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Θεατρική Παράσταση «Ο Αττικούλης»

2018-04-26

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η θεατρική παράσταση "Ο Αττικούλης". Τα παιδιά το καταευχαριστήθηκαν. Ο «Αττικούλης» κάλεσε τα παιδιά να συμμετάσχουν ενεργά, να ανέβουν στη σκηνή και να ταξιδέψουν σε έναν κόσμο περιπέτειας, όπου η Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-2019

2018-04-26

Διαβάστε παρακάτω την ανακοίνωση με τις οδηγίες για εγγραφή των μαθητών Α΄ Τάξης. ΕΓΓΡΑΦΗ Α’ ΤΑΞΗΣ Τα έντυπα δικαιολογητικά (αιτήσεις, χαρτιά γιατρού, κ.λπ.) που απαιτούνται μπορείτε να τα δείτε και να τα εκτυπώσετε παρακάτω. Παρακαλούμε να τα Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ευχές για Καλό Πάσχα!

2018-03-29

Με έργα των μαθητών της Β΄τάξης ευχόμαστε σε όλους Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση.   Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Μαθήματα κολύμβησης

2018-03-29

Τα μαθήματα κολύμβησης έλαβαν τέλος. Κρίμα που κράτησαν λίγο. Τα παιδιά όμως το καταευχαριστήθηκαν! και ένα μικρό βίντεο: IMG_0540 Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Εισαγωγή μαθητών στα Πειραματικά και Πρότυπα Σχολεία για το σχολικό έτος 2018-2019

2018-03-26

ΕΞΕ - ΚΠ - 42558 - 2018 - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΣΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΤΥΠ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-2019 Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ημερίδα σε συνεργασία με τη Διέυθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος

2018-03-19

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Το 9ο Δημοτικό σχολείο Ν. Ιωνίας και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων διοργανώνουν  ενημερωτική ημερίδα για τους γονείς του σχολείου σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, με θέμα: «Διαδικτυακή βία, κίνδυνοι που ελλοχεύουν στις ιστοσελίδες κοινωνικής Διαβάστε το πλήρες άρθρο»

Ενημέρωση γονέων – Β΄τρίμηνο

2018-03-13

Πέμπτη 15/03/2018 , 13:30 μ.μ. Παρακαλούνται οι γονείς να παραλάβουν τα παιδιά τους και να επιστρέψουν για την ενημέρωση Β΄ τριμήνου από τους εκπ/κούς των μαθητών. Η διαδικασία που θα τηρηθεί αυστηρά θα είναι η εξής: Οι μαθητές Διαβάστε το πλήρες άρθρο»
...