27 Μάι 2013

Eλάτε να γίνουμε όλοι μια παρέα!

Συντάκτης: 95o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ | Κάτω από: Σας προτείνουμε...., Φιλαναγνωσία

Με πολλή χαρά χθες λάβαμε ένα  γράμμα από τους μαθητές της Ε΄τάξης του  Δ.Σ.Καρδιτσομαγούλας .Ο ι μικροί μας φίλοι μας προσκαλούν να γίνουμε μια όμορφη παρέα!

Διαβάστε το γράμμα τους και επικοινωνείστε μαζί τους!

Έλα στην παρέα μας …

“Φίλοι μας,

Είμαστε οι μαθητές της Ε΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Καρδιτσομαγούλας Καρδίτσας που μαζί με τη βοήθεια των δασκάλων μας φτιάξαμε το ιστολόγιο «Μια πολιτεία … από βιβλία …».

Επειδή μας αρέσει να διαβάζουμε λογοτεχνικά βιβλία και ξέρουμε ότι κι εσάς σας αρέσει επίσης, θα θέλουμε να σας προτείνουμε να δείτε στο ισολόγιό μας τη σελίδα «σας προτείνουμε» και στη συνέχεια τη σελίδα «έλα στην παρέα μας» και εκεί να μας απαντήσετε γράφοντας ποιο από τα βιβλία που σας προτείνουμε θα θέλατε να διαβάσετε και γιατί; Μην ξεχνάτε να γράφετε τα ονόματά σας γιατί πάνω απ’ όλα θέλουμε να γίνουμε μια παρέα που θα κουβεντιάζει και θα μοιράζεται απόψεις και πράγματα.

Περιμένουμε με ανυπομονησία νέα σας!

Οι μαθητές της Ε΄ τάξης

Του Δημ. Σχ. Καρδιτσομαγούλας

ΚΛΙΚ ΕΔΩ «Μια πολιτεία  από βιβλία …»ΓΙΑ ΝΑ  ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ