Άρθρα για 27, Μάιος 2013

…..Μερικές φορές η φύση αφηγείται τις πιο θαυμαστές ιστορίες: ένα αυγό που γίνεται σκουλήκι τρώγοντας ακατάπαυστα αποκλειστικά φύλλα μουριάς, φρεσκοκομμένα και τρυφερά, κοιμάται τρείς φορές με το κεφάλι ψηλά, πριν ξεκινήσει να φτιάχνει μια «χρυσή» κλωστή που μέσα της τυλίγεται, δημιουργώντας ένα κουκούλι, το οποίο τελικά τρυπάει πετώντας, μεταμορφωμένο σε πεταλούδα. Και καθώς η πεταλούδα… (συνέχεια…)

Aγαπητά μου παιδιά    παρακάτω θα διαβάσετε  το mail που μας έστειλαν για το διαγωνισμό της ανταποδοτικής ανακύκλωσης κατόπιν δικής μας απαίτησης! ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ! ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ! ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ   ΝΙΚΗΤΕΣ ΔΕΝ  ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ  ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ  ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!     “Σας αποστέλλουμε την σειρά κατάταξης των Τμημάτων του… (συνέχεια…)

Με πολλή χαρά χθες λάβαμε ένα  γράμμα από τους μαθητές της Ε΄τάξης του  Δ.Σ.Καρδιτσομαγούλας .Ο ι μικροί μας φίλοι μας προσκαλούν να γίνουμε μια όμορφη παρέα! Διαβάστε το γράμμα τους και επικοινωνείστε μαζί τους!  Έλα στην παρέα μας … “Φίλοι μας,  Είμαστε οι μαθητές της Ε΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Καρδιτσομαγούλας Καρδίτσας που μαζί με… (συνέχεια…)