Άρθρα για 12, Μάιος 2013

Στις 11 Μαϊου  στον πολυχώρο Πολιτισμού του Δήμου Αθηναίων οι μαθητές του 93ου-95ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών και η θεατρολόγος  τους  Δήμητρα Φουντούκη ανέβασαν την παράσταση ‘το πάρτι της Λυσιστράτης‘ Μια εξαιρετική διασκευή της Αριστοφανικής κωμωδίας από την Κα Φουντούκη η οποία αφιλοκερδώς δημιούργησε  ένα θεατρικό εργαστήρι στο σχολείο μας στα πλαίσια των εξωσχολικών δραστηριοτήτων του… (συνέχεια…)

ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΟΥ  ENERGY BITS ΑΝΕΒΗΚΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ ONE STEP FORWARD TO SAVE THE EARTH ΕΔΩ http://www.youtube.com/watch?v=txMVQi9AFo8 ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ  ΠΡΟΣΘΕΤΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΨΗΦΟ!

H 2η Κυριακή του Μαΐου 13-5-2013 είναι αφιερωμένη στο πιο ιερό πρόσωπο στη ζωή μας,στη γυναίκα που μας έφερε στον κόσμο,τη μητέρα.Η γιορτή της μητέρας καθιερώθηκε σαν παγκόσμια ημέρα το 1914 στις Ηνωμένες πολιτείες της Αμερικής. Η γιορτή της μητέρας γιορτάζεται από όλους τους λαούς σε διάφορες μορφές από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα.Οι αρχαίοι έλληνες… (συνέχεια…)