Άρθρα για 8, Μάρτιος 2013

….αν ψάχνετε μία διέξοδο στην κρίση… 1. Αυτοσχέδιο θερμοκήπιο από μεμβράνη κουζίνας………………. 2 .Αυτοσχέδιο θερμοκήπιο από μπουκάλι. Θερμοκήπια στα παράθυρα!……………… ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Τα έργα των μαθητών μας που συμμετείχαν στο 2ο πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό σκίτσου που συνδιοργανώνει η  επιστημονική ομάδα της EDUCARTOON με την Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών, στο πλαίσιο της εκστρατείας ενημέρωσης για την κυκλοφοριακή αγωγή  με τίτλο «Η χρήση του δρόμου… είναι στο χέρι σου – Αύριο εγώ θα οδηγώ»,  ταξιδεύουν . Τους ευχόμαστε καλή… (συνέχεια…)

«Πέντε ημερίδες σχετικές με την Πληροφορική στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση». 1). 5-3-2013 ημέρα Τρίτη για τις ΣΜΕΑΕ (όλο το προσωπικό): Ειδικό Δημοτικό Σχολείο και Νηπιαγωγείο Καισαριανής, 6ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο και Νηπιαγωγείο Αθηνών, 9ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αθηνών, 10ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Αθηνών. 2). 7-3-2013 ημέρα Πέμπτη για τις ΣΜΕΑΕ (όλο το προσωπικό): 1ο… (συνέχεια…)