Άρθρα για 29, Νοέμβριος 2012

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο κύκλος του νερού

Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ: Νερό, πηγή ζωής, στοιχείο δημιουργίας και κινητήρια δύναμη του πολιτισμού μας. Κι όμως, το πολύτιμο αυτό δώρο της φύσης κινδυνεύει από την αλόγιστη χρήση και την άπληστη δραστηριότητα του σύγχρονου ανθρώπου. Πώς διαγράφεται το μέλλον του πλανήτη μας χωρίς το νερό; Η ταινία παρακολουθεί τον κύκλο του νερού, καταγράφει την ομορφιά του,… (συνέχεια…)

Ενδιαφέροντα άρθρα για τα παιδιά με ΔΕΠΥ . 1.“Εξάσκηση Δυνατοτήτων Προσοχής, ένα πρωτοποριακό πρόγραμμα για μικρά παιδιά”: Τ. Κόρπα 3.“Εκπαιδευτικές παρεμβάσεις σε νήπια και παιδιά πρώτης σχολικής ηλικίας με ΔΕΠΥ”: Ι. Γιαννοπούλου 4.“Τεχνικές υποστήριξης προσαρμοστικής συμπεριφοράς για δύσκολους μαθητές”: Κ. Κανάρη 5.“Προκλήσεις και περιορισμοί αξιολόγησης στον επαγγελματικό προσανατολισμό εφήβων με ΔΕΠΥ”: Ε. Μπάρλου Πηγή  Ελληνική… (συνέχεια…)