Ετικέτα Ποιότητας και απονομή του τίτλου: “EU Code Week School” 2024-2026

βραβείο Codeweek

Mε πολύ μεγάλη χαρά σας ανακοινώνω πως στο σχολείο μας απονεμήθηκε το Βραβείο “EU Code Week School” 2024-2026. Είναι η ετικέτα Ποιότητας από τον ίδιο το φορέα κωδικοποίησης για όλες τις δραστηριότητες που οργανώσαμε στο σχολείο μας κατά τα σχολικά έτη 2022-23 και 2023-24 μαζί με τη δέσμευση για ακόμα περισσότερη κωδικοποίηση. Το σχολείο μας επιλέχτηκε ανάμεσα σε πολλά και πληρούσε όλα τα κριτήρια ποιότητας που απαιτούνταν για την ετικέτα. Αυτό το βραβείο αναγνωρίζει τις προσπάθειες του σχολείου στην προαγωγή της κωδικοποίησης και της υπολογιστικής σκέψης στους μικρούς μαθητές μας και δίνει έμφαση στη συνεισφορά τους σ’ αυτή την πρωτοβουλία! ”

Ευχαριστώ ξανά όλους μου τους συναδέλφους για την καταπληκτική συνεργασία, τους μαθητές μας που ήταν και οι πρωταγωνιστές και εσάς τους γονείς για τη στήριξη και τη συμπαράσταση σε κάθε μας βήμα.

Σας παραθέτω το συγχαρητήριο μήνυμα:

“Dear Helen,

Congratulations!

We are excited to announce that your school has been selected to get the “EU Code Week School Label” for the period 2024-2026! Thank you for your application and all the hard work you have put in to bring EU Code Week to your school and motivate students to discover the power and beauty of programming and coding.

To celebrate this moment and to share experiences from all schools that got awarded this year, we would like to invite you to an online event we are organising on Tuesday18 June at 17:00 CEST. The event will take place right before our Code Week Community meeting, which will start at 17:30. You are welcome to stay online for the Community Meeting if you so wish.

To join the event, you can follow this link ……………….

In attachment, you can find your digital certificate acknowledging your school’s success.

Once again, thank you for your application and congratulations for your success!

Kind regards,

The EU Code Week School Label Team”

Η προϊσταμένη

Ελένη Ξηραδάκη