Ευχαριστήριο

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος διδασκόντων του 8ου Δημοτικού σχολείου , απευθύνουν θερμές ευχαριστίες στον Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων που διοργάνωσε την πασχαλινή δράση αγάπης συλλέγοντας τρόφιμα , χρήματα και άλλα είδη πρώτης ανάγκης  για τις οικογένειες του σχολείου μας  που αντιμετωπίζουν οικονομικές δυσκολίες. Ευχαριστούμε όλους τους γονείς που ανταποκρίθηκαν σε αυτό το κάλεσμα και σας ενημερώνουμε ότι η τριμελής επιτροπή που συγκροτήθηκε από μέρος μας για την διάθεση των αγαθών και χρημάτων τα διαμοίρασε με απόλυτη εχεμύθεια στις οικογένειες .

Είμαστε πολύ περήφανοι για όσα έχουμε  καταφέρει, αποδεικνύοντας ότι μόνο με αλληλεγγύη θα καταφέρουμε να σταθούμε όρθιοι και να νικήσουμε την πανδημία και τις συνέπειές της.