8dimcha's blog

Άλλος ένας ιστότοπος Blogs.sch.gr

Global School Alliance

Η συμμετοχή του 8ου Δημοτικού Σχολείου στον Παγκόσμιο Εκπαιδευτικό Οργανισμό Global School Alliance, όπου πραγματοποιούνται κοινά έργα με 8000 σχολεία από 141 Χώρες από όλον τον κόσμο με συντονίστρια την Scientix Ambassador Έλλη Μαντζανά και τη συμμετοχή του εκπαιδευτικού συλλόγου και της Διεύθυνσης του σχολείου μας, απονεμήθηκε το Bronze Award!

Πρόκειται για ένα σπουδαίο επίτευγμα το οποίο θα ενισχύσει ακόμη περισσότερο την ανοικτότητα του σχολείου μας, νέες καινοτόμες συνεργασίες με Χώρες από όλες τις Ηπείρους και επαφή με σχολεία της Βρετανίας, γεγονός το οποίο θα βελτιώσει  τις γλωσσικές και επικοινωνιακές δεξιότητες των μαθητών. Από σήμερα φιλοξενείται η συνέντευξη του σχολείου μας https://www.globalschoolalliance.com/education/8th-primary-school-chaidari-awarded-bronze-global-school-award/στο επίσημο blog του οργανισμού και εγκαινιάζεται η συμμετοχή του σχολείου σε νέα Παγκόσμια Προγράμματα με γνώμονα την Παγκοσμιότητα στην εκπαίδευση και έναν νέο προσανατολισμό σε Παγκόσμια Προγράμματα σχετικά με την Κλιματική Αλλαγή, το περιβάλλον και την εκπαίδευση stem.

GSA Bronze Certificate 8thpscBronze Award Logo