΄΄Οι σχολικοί κήποι παίρνουν ζωή΄΄
Η Πέμπτη 23 Μαρτίου 2023 ήταν ξεχωριστή μέρα για το Νηπιαγωγείο μας καθώς μας επισκέφτηκαν οι υπεύθυνοι του ΚΕΠΕΑ Θήβας- Βοιωτίας, αφού ενέκριναν το αίτημα του σχολείου μας για συμμετοχή στο πρόγραμμα του: ¨ Οι σχολικοί κήποι παίρνουν ζωή¨. Μετά από σχετική προετοιμασία των νηπίων, προμηθευτήκαμε σπόρους, βολβούς και φυτά και με την καθοδήγηση των αρμοδίων έγινε αναδιαμόρφωση τμήματος του αύλειου χώρου μέσα στα πλαίσια του σχεδίου δράσης αξιολόγησης, το οποίο η σχολική μας μονάδα έχει επιλέξει να υλοποιήσει για το σχολικό έτος 2022-2023,με τίτλο ¨ Η αξιοποίηση και ο εκσυγχρονισμός του αύλειου χώρου¨.Οι μικροί μαθητές έσκαψαν, φύτεψαν και πότισαν τα φυτά, για τη φροντίδα των οποίων στο εξής θα είναι οι ίδιοι υπεύθυνοι.