Αρχική » Δίκτυο Δεσμός

19/10/1943: Ο μεταπτυχιακός φοιτητής ʼλμπερτ Σατζ ανακαλύπτει την στρεπτομυκίνη, το πρώτο αντιβιοτικό φάρμακο για την καταπολέμηση της φυματίωσης.

Δίκτυο Δεσμός

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες

Όπως σας ενημερώσαμε και δια ζώσης, το Νηπιαγωγείο μας συμμετέχει στο δίκτυο ΔΕΣΜΟΣ, στα πλαίσια της δημιουργίας ενός  Δικτύου Εκπαιδευτικών/Σχολικών Μονάδων Προσχολικής Εκπαίδευσης , υπό την εποπτεία της Συμβούλου Εκπαίδευσης ΠΕ60 3ης θέσης, με έναρξη λειτουργίας το σχολικό έτος 2023-2024.Στόχος του δικτύου για το τρέχον σχολικό έτος 2023-24 είναι να χτίσει γέφυρες επικοινωνίας με τους γονείς – κηδεμόνες και να συνδράμει στην υποστήριξή τους σε θέματα που απασχολούν τα παιδιά της προσχολικής ηλικίας.

Για να ενημερωθείτε για όλες τις δράσεις του δικτύου επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του δικτύου.

Ιστοσελίδα δικτύου ΔΕΣΜΟΣ