Αρχική » 2019 » Δεκέμβριος » 11
Αρχείο ημέρας 11 Δεκεμβρίου 2019
ΑΣΚΗΣΗ ΣΕΙΣΜΟΥ
Τα παιδιά ενημερώθηκαν για τον σεισμό, πώς μπορούν να προφυλαχτούν μέσα από οδηγίες και βιντεάκια που υπάρχουν στον Οργανισμό Αντισεισμικής Προστασίας. Έμαθαν τι πρέπει να κάνουν σε περίπτωση σεισμού και πραγματοποίησαν άσκηση σεισμού. Χόρεψαν με το τραγούδι των Ημισκούμπριων “Σεισμός-σεισμός, γίνεται χαμός” και έφτιαξαν το βαλιτσάκι του σεισμού, βάζοντας μέσα τα απαραίτητα πράγματα: φακό, μπαταρία, σφυρίχτρα, νερό, φρυγανιές, στοιχειώδες φαρμακείο.
Πρόσφατα σχόλια