Ψυχολόγοι του Δήμου Νέας Ιωνίας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι οι ψυχολόγοι της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίαςτου Δήμου Νέας Ιωνίας  βρίσκονται στη διάθεση των γονέων για να παρέχουν τις υπηρεσίες τους για θέματα όπως:

• Αποτελεσματική επικοινωνία μέσα στην οικογένεια
  • Συναισθηματική διαχείριση
  • Αποτελεσματική υποστήριξη στην αναζήτηση λύσεων και στην λήψη αποφάσεων
  • Ανάπτυξη αυτοεκτίμησης
  • Σχολικός εκφοβισμός

Η συνάντηση με την Ψυχολόγο θα πραγματοποιείται κατόπιν τηλεφωνικού αιτήματος (ραντεβού) από τους ενδιαφερόμενους κατά το ωράριο 09:00-13:00.

Τηλέφωνα επικοινωνίας :  210-2777198, 210-2723675, 210-2793916.

Απαγορευτικό τροχαίας για την οδό Αντιγόνης

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Την Παρασκευή 8/2/2019 γύρω στις 8 π.μ. σημειώθηκε ένα περιστατικό με γονέα που παραβίασε το απαγορευτικό σήμα για τα αυτοκίνητα στην οδό Αντιγόνης κατά τις ώρες 7.30- 8.30 π.μ. και 12.30- 1.30 μ.μ..Ο εν λόγω γονέας παραβίασε το απαγορευτικό σήμα και οδηγούσε με υπερβολική ταχύτητα, πράγμα που είναι πολύ επικίνδυνο για τους μαθητές που προσέρχονται στο σχολείο αυτές τις ώρες.Το περιστατικό έχει ήδη αναφερθεί στην Τροχαία και έχει καταγραφεί.Μάλιστα έχει ζητηθεί να έλθει για αυτές τις ώρες αστυνομικός για να επιβλέπει την τήρηση του απαγορευτικού.

Παρακαλούμε θερμά τους γονείς να τηρούν τη σήμανση και να μην διέρχονται κατά τις ώρες αυτές με το αυτοκίνητό τους από την οδό Αντιγόνης.Πρόκειται για την ασφάλεια όλων, και κυρίως των παιδιών μας.