ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ 2021-22

Οι εγγραφές στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2021-22 θα πραγματοποιηθούν από 01 έως 20 Μαρτίου 2021, για μαθητές και μαθήτριες που γεννήθηκαν από 01-01-2015 έως  και 31-12-2015.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄τάξη είναι:

1.Aίτηση εγγραφής (θα την πάρετε από το Σχολείο ή μπορείτε να την κατεβάσετε και να την τυπώσετε από το σύνδεσμο στο κάτω μέρος

ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ-ΩΡΑΡΙΟ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι από αύριο Πέμπτη 11/2/21 ξεκινά και πάλι η τηλεκπαίδευση για τους μαθητές μας μέσω Webex με το ίδιο ακριβώς ωράριο και πρόγραμμα που είχαμε και στην προηγούμενη περίοδο τηλεκπαίδευσης (έναρξη μαθημάτων στις 14.10 και λήξη στις 17.20) . Επισημαίνουμε πως θα λαμβάνονται απουσίες κανονικά.

Θα μπορείτε να επικοινωνείτε με το

ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ

Αγαπητοί γονείς,

Όσον αφορά τη συνεργασία σας με τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων, σας ενημερώνουμε ότι οι υπεύθυνοι των τμημάτων έχουν  δώσει ημέρες και ώρες συνεργασίας απευθείας σε εσάς. Για τους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων παραθέτουμε παρακάτω τις ημέρες και ώρες που μπορείτε να συνεργάζεστε και να ενημερώνεστε  τηλεφωνικά στο 210-2796996.

κ.Φρύνη Αδάμου (Αγγλικά): κάθε Τρίτη 10.45 –

ΓΙΟΡΤΗ ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 29/1/21 θα πραγματοποιηθεί εορτασμός προς τιμήν των Τριών Ιεραρχών μέσα στο κάθε τμήμα στη διάρκεια του κανονικού διδακτικού ωραρίου. Τα παιδιά θα σχολάσουν κανονικά και θα λειτουργήσει η Πρωινή Ζώνη καθώς και το Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Από τη Διεύθυνση

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ

Αγαπητοί γονείς ,

Θα θέλαμε να  σας υπενθυμίσουμε ότι, για την προστασία τη δική σας και τη δική μας, και σύμφωνα με τις σχετικές εγκυκλίους, ειδικά για τη φετινή χρονιά η ενημέρωση για την  πρόοδο των παιδιών και η συνεργασία με τους διδάσκοντες   πραγματοποιούνται αποκλειστικά μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας στο 210-2796996, σε συγκεκριμένη ώρα κατόπιν συνεννόησης.

ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε  ότι η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄Αθήνας διοργανώνει δωρεάν διαδικτυακά σεμινάρια για γονείς σε συνεργασία με το «Χαμόγελο του Παιδιού» και μπορείτε όλοι να συμμετάσχετε.Δείτε το σχετικό έγγραφο που παραθέτουμε παρακάτω.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

ENAΡΞΗ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Όπως θα γνωρίζετε από τη Δευτέρα 11/1/21 ξεκινούν και πάλι τα μαθήματα δια ζώσης .Σας γνωστοποιούμε ότι η προσέλευση , τα διαλείμματα και η αποχώρηση θα πραγματοποιούνται όπως ίσχυαν από τον Σεπτέμβριο φέτος,και παρακαλούμε πολύ κατά την αποχώρηση να τηρούνται οι απαραίτητες αποστάσεις από τους γονείς που παραλαμβάνουν τα παιδιά.

Λόγω

XΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΕΥΧΕΣ

ΕΛΕΓΧΟΙ ΠΡΟΟΔΟΥ Α’ ΤΡΙΜΗΝΟΥ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 16/12/20 θα σας αποσταλούν ηλεκτρονικά οι έλεγχοι προόδου των μαθητών/τριών για το Α’ τρίμηνο του Σχολικού Έτους.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΨΗΦΙΑΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ – ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ

Αγαπητοί γονείς,

Παρακαλούμε διαβάστε το ακόλουθο ενημερωτικό υλικό σχετικά με την ασφάλεια στο διαδίκτυο και την κακοποίηση.