Διάθεση ψυχολόγου στο 6o ΕΠΑΛ Πάτρας

ΣΧΟΛΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ

Η ψυχολόγος Άννα Μαρία Τσομπάνη θα βρίσκεται στο σχολείο μας κάθε εβδομάδα από Τρίτη έως Παρασκευή ( Τρίτη-Τετάρτη 09:00-13.15 και Πέμπτη-Παρασκευή 8.15-12.30) και θα είναι διαθέσιμη σε μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς για την παροχή ψυχολογικών-συμβουλευτικών υπηρεσιών, με στόχο τη βελτίωση της μαθησιακής πορείας, την ενίσχυση των δεξιοτήτων των μαθητών για την ανάπτυξη ποιοτικών σχέσεων, την προαγωγή της ψυχοκοινωνικής ανάπτυξης των μαθητών και τη δημιουργία ενός υποστηρικτικού και συνεργατικού κλίματος.

Η ψυχολόγος διεξάγει ατομικές συναντήσεις με τους μαθητές του σχολείου ή τους γονείς τους. Οι συναντήσεις θα πραγματοποιούνται κατόπιν ραντεβού μετά από απευθείας επικοινωνία μαζί της ή μέσω του email της στο: atsompani@sch.gr.
Το γραφείο της, όπου και θα μπορείτε να τη βρίσκεται στις παραπάνω ώρες και ημέρες, θα είναι η γραμματεία του 5ου Εσπερινού ΕΠΑΛ, στον 1ο όροφο (απέναντι και αριστερά από τα γραφεία του 6ου ΕΠΑΛ).

H παρουσία της ψυχολόγου στο σχολείο μας αποτελεί πηγή στήριξης για το σύνολο της σχολικής κοινότητας.

Σας ευχαριστούμε πολύ.

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

«Ο σχολικός ψυχολόγος βοηθάει τα παιδιά να επιτύχουν τον καλύτερο εαυτό τους. Στο σχολείο. Στο σπίτι. Στη ζωή». (NASP)

—————————————————

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με τον Διευθυντή του σχολείου (2610454881)

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.