Κληρώσεις για τάξη Α’ και Τομέα Υγείας-Πρόνοιας-Ευεξίας της Β΄τάξης την Παρασκευή 15 Ιουλίου

Επειδή το πλήθος των μαθητών/τριών που υπέβαλλαν αίτηση για τις παρακάτω τάξεις/τμήμα είναι περισσότεροι/ες από τον αριθμό μαθητών/τριών που μπορεί να
εξυπηρετήσει η σχολική μας μονάδα και με σκοπό να καλυφθεί ο προβλεπόμενος ανώτατος αριθμός μαθητών/τριών θα πραγματοποιηθούν
δημόσιες κληρώσεις την Παρασκευή 15/7.
Η διαδικασία θα πραγματοποιηθεί στο γραφείο του διευθυντή του 6ο ΕΠΑΛ ΠΑΤΡΑΣ.

Για την Α΄τάξη > ώρα 09:00
Για Τομέα Υγείας-Πρόνοιας-Ευεξίας της Β΄τάξης > ώρα 11:00

Οι μαθητές που θα κριθούν ως επιλαχόντες (πέραν δηλαδή των 75 και των 100, αντίστοιχα) απευθύνονται, πριν την έναρξη της Β΄ φάσης εγγραφών, στη ΔΔΕ Αχαίας για να τους προταθεί η εγγραφή τους σε υπάρχοντα τμήματα. Στη συνέχεια υποβάλλουν νέα αίτηση κατά τη Β΄φάση εγγραφών τον Σεπτέμβριο μέσω του e-eggrafes.

Στην κλήρωση θα χρησιμοποιηθεί ο αριθμός της αίτησης στο e-egrgafes.

Ειδικότερα
– για την Α΄ τάξη διεξάγεται μεταξύ όλων των μαθητών/τριών οι οποίοι/ες έχουν κατανεμηθεί στη συγκεκριμένη σχολική μονάδα
– για τον Τομέα Υγείας-Πρόνοιας-Ευεξίας της Β΄τάξης διεξάγεται μόνο μεταξύ των μαθητών/τριών που προέρχονται από άλλη σχολική μονάδα για τις θέσεις που δεν έχουν ήδη καλυφθεί από τους μαθητές/τριες που φοιτούσαν το προηγούμενο σχολικό έτος στο συγκεκριμένο ΕΠΑ.Λ.
Δείτε επίσης: Διευκρινιστικό έγγραφο του Υπουργείου επί της διαδικασίας κληρωσης

Θα συνεχίσουμε να προσπαθούμε, έτσι ώστε να μπορέσουμε να υποδεχθούμε όσο περισσότερους μαθητές/μαθήτριες μας επιλέγουν. Στην περίπτωση αυτή οι επιλαχόντες εννοείτε πως έχουν προτεραιότητα.

Για όποια νεότερη εξέλιξη θα μπορείτε να ενημερώνεστε μέσα από το blog του σχολείου μας.

Σας ευχαριστούμε για την προτίμηση.