Αρχική » Ανακοινώσεις » Εορτή τριών Ιεραρχών

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Εορτή τριών Ιεραρχών

Αγαπητοί γονείς,
στα πλαίσια του εορτασμού των Τριών Ιεραρχών και σύμφωνα με την αντίστοιχη εγκύκλιο του υπουργείου, θα γίνει σε κάθε τάξη δίωρο αφιέρωμα για την προσφορά των Τριών Ιεραρχών, την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2021, παραμονή της ημέρας εορτασμού.

Επίσης, σύμφωνα με την ίδια εγκύκλιο και με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων, το σχολείο μας θα στείλει την Παρασκευή, αντιπροσωπεία παιδιών της ΣΤ΄ τάξης στον Ι. Ναό της ενορία μας (Ι. Ν. Εισοδίων της Θεοτόκου) για εκκλησιασμό, εφόσον οι συνθήκες το επιτρέπουν και σύμφωνα με τα ισχύοντα, υγειονομικά μέτρα για την προστασία από τον covid19 που προβλέπονται για τους ιερούς ναούς.

Οι μαθητές της ΣΤ΄ έχουν παραλάβει σχετική δήλωση.
Κατά τα λοιπά θα τηρηθεί το Ωρολόγιο Πρόγραμμα των μαθημάτων της ημέρας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου

1. 23/01/1956: Οι κύπριοι μαθητές απέχουν από τα μαθήματά τους σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τις συλλήψεις συμμαθητών τους που διαδήλωναν υπέρ της ένωσης της Κύπρου με την Ελλάδα.