Η ζωγραφιά του ιστολογίου μας

Δέσποινα Μουστάκη

Την άνοιξη του 2019 ζητήσαμε από τους μαθητές της ΣΤ τάξης να ζωγραφίσουν το σχολείο μας, με στόχο να χρησιμοποιηθεί, μια από τις ζωγραφιές στο παρόν ιστολόγιο, το οποίο πρόσφατα, άλλαξε λίγο μορφή και ανανεώθηκε. Η προηγούμενη ζωγραφιά που υπήρχε στο ιστολόγιο, είχε τα παλιά χρώματα του σχολείου πριν βαφτεί, οπότε ήταν καιρός να ανανεωθεί και η ζωγραφιά μας. Τρεις μαθητές του ΣΤ2 μας έφεραν τελικά από μια ζωγραφιά. Και οι τρεις ήταν εξαιρετικές.

Βαγγέλης Μπαρούχας

Η ζωγραφιά στην κορυφή της σελίδας είναι της Δέσποινας Μουστάκη, ενώ οι δύο άλλες είναι του Βαγγέλη Μπαρούχα και της Ραφαέλας Ανετοπούλου.

Ραφαέλα Ανετοπούλου

Η επιλογή ήταν πολύ δύσκολη γιατί και οι τρεις ζωγραφιές είναι πάρα πολύ ωραίες. Τελικά καταλήξαμε στη ζωγραφιά της Ραφαέλας γιατί ταίριαζε λίγο περισσότερο με τα χρώματα του ιστολογίου.

Συγχαρητήρια και στους τρεις μαθητές τους για τα υπέροχα έργα τους.