Εκδηλώσεις για την επέτειο του Πολυτεχνείου

Σύμφωνα με την από 4-11-21, Φ1/141444/Δ2 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας για τις εκδηλώσεις για την επέτειο του Πολυτεχνείου:

Στις σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης γίνονται εκδηλώσεις…
Η χρονική διάρκεια και το περιεχόμενο των εκδηλώσεων καθορίζονται με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων. Προτείνεται οι εκδηλώσεις να πραγματοποιηθούν ανά τμήμα.
Οι μαθητές/τριες που παρακολουθούν το Ολοήμερο Πρόγραμμα στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, συμμετέχουν στις εκδηλώσεις του σχολείου και αποχωρούν με τους άλλους/ες μαθητές/τριες.
Με ευθύνη του/της Διευθυντή/ντριας- Προϊστάμενου/ης και του Συλλόγου Διδασκόντων/ουσών ειδοποιούνται οι γονείς και οι κηδεμόνες για την ώρα αποχώρησης των μαθητών/τριών από το σχολείο.
Επισημαίνεται ότι, λόγω των μέτρων που λαμβάνονται για την αντιμετώπιση του κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού COVID-19, οι εορταστικές εκδηλώσεις θα γίνουν σύμφωνα με τις ισχύουσες υγειονομικές διατάξεις για λόγους δημόσιας υγείας (υποχρεωτική χρήση μάσκας, τήρηση αποστάσεων, κλπ)

Ως εκ τούτου, την Τετάρτη 17 Νοεμβρίου 2021, στο σχολείο μας:

• Οι μαθητές θα έρθουν στο σχολείο κανονικά το πρωί.
  • Θα πραγματοποιηθούν εορταστικές εκδηλώσεις εντός του κάθε τμήματος έως τις 9:30 π.μ. χωρίς διάλειμμα.
  • Οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 9:30 π.μ.