Αυτό το κορίτσι ποιος θα το πάρει;

ΔΡΑΣΕΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΥΤΟΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ 2021-2022

Οι μαθητές του Β1, Γ1, Γ2 και οι δασκάλες τους Μαρία Παπαδημητρίου, Ευαγγελία Λατσίδου και Αφροδίτη Πιπεράρη σας παρουσιάζουν τη Μορφούλα. Η Μορφούλα (από το «ομορφούλα») είναι μια μικρή, έξυπνη, γλυκιά γατούλα που ζούσε στη γειτονιά του σχολείου μας και σε κάθε διάλειμμα ερχόταν να την ταΐσουν τα παιδιά. Όλοι την αγαπάμε και από όλους έτρωγε κάτι! Όμως εκτός από φαγητό ζητιάνευε και χάδια! Ήταν τόσο καλή και φιλική, που αποφασίσαμε να την πιάσουμε, να την εμβολιάσουμε, να τη στειρώσουμε και να την προωθήσουμε για υιοθεσία! Κι ενώ εμείς κάναμε σχέδια να της βρούμε οικογένεια, η Μορφούλα εξαφανίστηκε… γιατί έγινε μαμά! Τα γατάκια της δυστυχώς δεν τα κατάφεραν… Το ένα έπεσε την επόμενη μέρα από το δέντρο που τα είχε γεννήσει και το άλλο το βρήκαμε εκεί επάνω νεκρό. Η γατούλα μας είναι πολύ καλά και φιλοξενείται στο σπίτι της Μάνιας Τόφα μέχρι να βρει την παντοτινή της οικογένεια. Θα δοθεί στειρωμένη και εμβολιασμένη με πρόγραμμα του δήμου.

η εκπαιδευτικός

Πιπεράρη Αφροδίτη