ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟΥ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΑΧΕΠΑ
ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΣΤΟ ΑΧΕΠΑ
#1οΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ_ΣΙΝΔΟΥ
#4οΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ_ΣΙΝΔΟΥ
Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων 1ου και 4ου Νηπιαγωγείου Σίνδου
#ΑΧΕΠΑ
ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΑΧΕΠΑ
Χρυσά χέρια και χρυσές καρδιές σήμερα στο σχολείο μας…
Γονείς, φίλοι του σχολείου, μαμάδες των οποίων τα παιδιά έχουν αποφοιτήσει, φοιτήτριες παιδαγωγικού που αγαπούν το σχολείο, σύλλογοι αθλητικοί του Δήμου μας, επιχειρήσεις που μας στηρίζουν… βρέθηκαν όλοι μαζί… στήριξαν ο ένας τον άλλον…
Θερμές ευχαριστίες στην Μαρία Ευτερπίου του Α.Ο. Άτλας Δήμου Δέλτα και στον Θοδωρής Ντοκούτσης του Βιβλιοπωλείο Ντοκούτση για την υποστήριξη και την πολύτιμη βοήθεια τους… είμαστε όλοι ΜΑΖΊ…κι έτσι θα συνεχίσουμε…κι ακόμη περισσότεροι!
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΚΟΠΟ
#1οΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ_ΣΙΝΔΟΥ
#4οΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ_ΣΙΝΔΟΥ
Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων 1ου και 4ου Νηπιαγωγείου Σίνδου
#ΑΧΕΠΑ
ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 16 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ
Χρυσά χέρια και χρυσές καρδιές σήμερα στο σχολείο μας…
Γονείς, φίλοι του σχολείου, μαμάδες των οποίων τα παιδιά έχουν αποφοιτήσει, φοιτήτριες παιδαγωγικού που αγαπούν το σχολείο, σύλλογοι αθλητικοί του Δήμου μας, επιχειρήσεις που μας στηρίζουν… βρέθηκαν όλοι μαζί… στήριξαν ο ένας τον άλλον…
Θερμές ευχαριστίες στην Μαρία Ευτερπίου του Α.Ο. Άτλας Δήμου Δέλτα και στον Θοδωρής Ντοκούτσης του Βιβλιοπωλείο Ντοκούτση για την υποστήριξη και την πολύτιμη βοήθεια τους… είμαστε όλοι ΜΑΖΊ…κι έτσι θα συνεχίσουμε…κι ακόμη περισσότεροι!
ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
Την Παρασκευή 12 Απριλίου επισκέφθηκε το σχολείο μας η Πυροσβεστική Υπηρεσία και μας έμαθε πως χρησιμοποιούν τα μέσα προστασίας και μας μίλησε για το αντικείμενό τους.
Πότε τους καλούμε και πότε μπορούν να μας βοηθήσουν.
Πώς χρησιμοποιείτε η μάνικα και όλοι δοκίμασαν
Είδαν το όχημα από μέσα και πάτησαν τη σειρήνα.
Ευχαριστούεμ πάρα πολύ.
ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ – ΠΡΟΛΗΨΗ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ – ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙΤΑΝ
#4οΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ_ΣΙΝΔΟΥ
Δεν είναι πρωταπριλιάτικο ψέμα…
Σήμερα τα ατυχήματα είναι η κυριότερη…παιδική ασθένεια. Είναι η πρώτη αιτία θανάτου σε παιδιά κι εφήβους στις αναπτυγμένες χώρες με ποσοστό 50% και ακολουθούν τα κακοήθη νοσήματα και οι συγγενείς ανωμαλίες.
Οι πτώσεις, οι δηλητηριάσεις, τα εγκαύματα, οι πνιγμοί και γενικότερα τα ατυχήματα απειλούν την υγεία και τη ζωή των μικρών και μεγάλων παιδιών. Κι είναι ειδικά το σπίτι, ο χώρος που κατασκευάζεται με τόση φροντίδα και επιμέλεια για να είναι ασφαλής για την οικογένεια που αποδεικνύεται τελικά γεμάτος παγίδες, εξαιρετικά επικίνδυνος για τα παιδιά… αλλά και το σχολείο… γεμάτο παγίδες με ελλειπείς κι ακατάλληλες κτιριακές υποδομές…
ΠΡΌΛΗΨΗ, ΕΚΠΑΊΔΕΥΣΗ, ΕΝΗΜΈΡΩΣΗ…η μόνη λύση…στα παιδιά,στους γονείς,στο σχολείο…στην κοινωνία.
Ολοκληρώσαμε άλλο ένα πρόγραμμα με την δια ζώσης εκπαίδευση/ενημέρωση σε παιδιά κι εκπαιδευτικούς και την πολύτιμη βοήθεια του… https://www.titan.gr/…/ygeia-asfaleia-topikes-koinwnies…
Ευχαριστούμε το εξειδικευμένο προσωπικό (νοσηλευτικό, μηχανικό),που μας εκπαίδευσαν,για την όμορφη δράση…
Η ΠΡΌΛΗΨΗ ΣΏΖΕΙ ΖΩΈΣ!!!!
ΤΙΣ ΖΩΈΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΏΝ ΜΑΣ!!!!
#ασφαλειαστοσπιτι
#προληψη
#εκπαιδευση
* Το υλικό είναι προϊόν studio με ηθοποιούς..
ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ
#4οΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ_ΣΙΝΔΟΥ
Παίζοντας σε Παραδοσιακά Μονοπάτια
Μελετώντας το παρελθόν ας ορίσουμε το μέλλον… γι αυτό κι εμείς κλείσαμε τον κύκλο της παράδοσης… παίζοντας σε “παραδοσιακά” μονοπάτια… ,και βιώνοντας την διαδικασία
“απ’ το στάχυ ως το ψωμί”..με την μουσειοπαιδαγωγό ,φίλη και λάτρη της παράδοσης,κ.Βαρβάρα Πίκουλα και την κ.Μαρία…με ένα εξαιρετικά διαδραστικό project… αλλά και πολύ κέφι, χορό και παραδοσιακά ακούσματα!
Varvara Pikoula περάσαμε υπέροχα ❤️
Τα στιγμιότυπα…”μιλούν”από μόνα τους!
Εις το επανιδείν ✅