Δωρεές- Χορηγίες

2022- 2023

Δωρεές Συλλόγου Γονέων/Κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων/Κηδεμόνων του 4ου Νηπιαγωγείου Γέρακα, αποφάσισε να κάνει δωρεές:

μία (1) Τηλεόραση 55” μάρκας Samsung smart, και  μία (1) βάση τοίχου για την τηλεόραση,  τα οποία εγκαταστάθηκαν στην αίθουσα διδασκαλίας 1.

Το εκπαιδευτικό προσωπικό και οι μαθητές/τριες, τους ευχαριστούν θερμά για τις τόσο σημαντικές προσφορές που διευκολύνουν την εκπαιδευτική διαδικασία!

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

Δωρεά Συλλόγου Γονέων/Κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων/Κηδεμόνων του 4ου Νηπιαγωγείου Γέρακα, υποστήριξε την υλοποίηση του εκπαιδευτικού προγράμματος στην Περιβαλλοντική Εκπαίδευση «Καλλιτέχνες στην αυλή», με δωρεά:

1. Λουλούδια είκοσι (20) τεμάχια.
  2. Δύο (2) σακούλες χώμα 10λ.

IMG 20230609 104813

Το εκπαιδευτικό προσωπικό και οι μαθητές/τριες, τους ευχαριστούν θερμά για την δωρεά!

Δωρεά Ιδρύματος Βασιλείου Γ. Μελά

Οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του σχολείου μας, ευχαριστούμε θερμά το Ίδρυμα Βασιλείου Γ. Μελά για την άμεση ανταπόκρισή τους στο αίτημα του σχολείου μας και την δωρεά γραφικής ύλης, εκπαιδευτικών βιβλίων και παιχνιδιών. Χάρη στην προσφορά τους αποκτήσαμε:

1. ____ νέους τίτλους βιβλίων αξίας ____ ευρώ
  2. ____ καινούρια εκπαιδευτικά παιχνίδια αξίας ___ ευρώ
  3. γραφική ύλη αξίας ___ ευρώ

20230110 110245

Δωρεά Ιδρύματος Αντώνη και Ιωάννη Αγγελικούση

Οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του σχολείου μας, ευχαριστούν θερμά το Ίδρυμα Αντίωνιου και Ιωάννη Αγγελικούση για την άμεση ανταπόκρισή τους στο αίτημα του σχολείου μας και την δωρεά εκπαιδευτικών βιβλίων και παιχνιδιών. Χάρη στην προσφορά τους:

1. η βιβλιοθήκη μας εμπλουτίστηκε με ___ τίτλους από τις πιο σύγχρονες κυκλοφορίες παιδικών βιβλίων αξίας ___ ευρώ
  2. η γκάμα εκπαιδευτικών παιχνιδιών μας ανανεώθηκε με ___ νέα παιχνίδια της μοντεσοριανής φιλοσοφίας αξίας ____ ευρώ
  3. το ψηφιακό υλικό ενισχύθηκε με ___ πίστες ρομποτικής αξίας ____ ευρώ

20221118 123650

Δωρεά Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Οι εκπαιδευτικό προσωπικό και οι μαθητές/τριες,  ευχαριστούν θερμά τον Σύλλογο Γονέων/Κηδεμόνων του 4ου Νηπιαγωγείου Γέρακα για τις προσφορές τους, διαμέσου του Δ.Σ. τους, καθώς διέθεσαν μέρος των εσόδων τους για:

1. Οικονομική ενίσχυση για κάλυψη υλικών, γραφικής ύλης και διαφόρων εξόδων που χρειάστηκαν τα παιδιά καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς.
  2. Συνδρομή εκπροσώπων του Δ.Σ του συλλόγου γονέων/κηδεμόνων, στον καθαρισμό της αποθήκης του σχολείου
  3. Τη Βασιλόπιτα μαζί με δυο επιτραπέζια παιχνίδια για το τυχερό παιδί της κάθε τάξης.
  4. Χριστουγεννιάτικο δώρο για όλα τα παιδάκια το βιβλίο “.
  5. Διάφορα εδέσματα και χυμούς στη γιορτή που πραγματοποιήθηκε εντός του σχολείου για την Αποκριά τον Φεβρουάριο.
  6. Διοργάνωση και συντονισμό της ετήσιας φωτογράφισης των μαθητών του νηπιαγωγείου.
  7. Εξασφάλιση δωρεά χρηματικής επιταγής αξίας 80 ευρώ, για αγορά προϊόντων από το κατάστημα.
  8. Εξασφάλιση προσφοράς χορηγίας 100 κομματιών αλμυρών εδεσμάτων για την καλοκαιρινή σχολική γιορτή από κατάστημα.
  9. Εξασφάλιση προσφοράς χορηγίας 2 κιβωτίων μεγάλων γλυκών εδεσμάτων για την καλοκαιρινή σχολική γιορτή από κατάστημα.
  10. Προσφορά νερά, χυμούς (ατομικούς και λίτρου) για την καλοκαιρινή γιορτή
  11. Επιπλέον αλμυρά εδέσματα για τους παρευρισκόμενους της καλοκαιρινής γιορτής

Παλαιότερες δωρεές

To Σχολείο μας πρασινίζει και η γειτονιά κερδίζει:

Λήψη αρχείου

Ευχαριστούμε πολύ τις Εκδόσεις ΕΛΛΗΝΟΕΚΔΟΤΙΚΗ στη στήριξη της προσπάθειας και  του σχολείου μας να διαμορφωθούν συνειδητοι αναγνώστες και φίλοι της λογοτεχνίας και του βιβλίου.

Οι εκδόσεις δώρισαν στη δανειστική βιβλιοθήκη μας εννέα (9) τίτλους βιβλίων, παιδαγωγικά & εκπαιδευτικά.

1 1

Εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες μας στην εταιρία «ΑΙΓΕΑΣ ΑΜΚΕ» του κ. Αθανάσιου Μαρτίνου για την ευγενική χορηγία στο Νηπιαγωγείο μας ενός (1) σετ ηλεκτρονικού υπολογιστή και τριών (3) κλιματιστικών μονάδων.

Η πολύτιμη αυτή προσφορά του συμβάλλει με τον καλύτερο τρόπο στην προσπάθεια αναβάθμισης της ποιότητας της παρεχόμενης εκπαίδευσης και στη βελτίωση των συνθηκών φιλοξενίας Εκπαιδευτικών και Μαθητών στη σχολική μας μονάδα.

Επίσης, θεωρώντας καθοριστικής σημασίας την εξασφάλιση των απαιτούμενων πόρων για την κάλυψη αναγκών που προκύπτουν στον εξοπλισμό ενός Σχολείου, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής κ. Γεώργιο Μουρτζιάπη για τον καθοδηγητικό του ρόλο.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Νηπιαγωγείο Γέρακα

ypologistis