Αγιασμός 2020-2021

Αγαπητοί μας γονείς,

Ο καθιερωμένος αγιασμός του νηπιαγωγείου μας θα γίνει τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 11.00 πμ για το τμήμα που συστεγάζεται με το 5ο Δημοτικό Σχολείο και   11.30 π.μ για τα τμήματα της σχολικής μας μονάδας που συστεγάζονται με το 6ο Δημοτικό Σχολείο.                                                                                                                                     Για το σκοπό αυτό και εξαιτίας των δύσκολων επιδημιολογικών συνθηκών που βιώνουμε όλοι μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε και να ζητήσουμε την αυστηρή τήρηση των παρακάτω:

1. Η χρήση της προστατευτικής μη ιατρικής μάσκας είναι υποχρεωτική από όλους όσους προσέρχονται στους χώρους του νηπιαγωγείου.

2. Θα παρακαλούσαμε, προς αποφυγή του συνωστισμού, να παρευρεθεί στον αγιασμό ΕΝΑΣ εκ των γονέων/κηδεμόνων μαζί με το μαθητή του νηπιαγωγείου μας. Ο γονέας/κηδεμόνας θα έχει την εποπτεία του παιδιού του, το οποίο θα παραμείνει μαζί με το γονέα του, καθ’ όλη τη διάρκεια της παραμονής τους στο σχολείο.

3. Κατά τη διάρκεια της παραμονής σας στον αύλειο  χώρο του νηπιαγωγείου παρακαλούμε να τηρούνται οι αποστάσεις του 1,5 μέτρου τουλάχιστον.

4. 4. Οι καταστάσεις με τα ονόματα από την κατανομή των μαθητών στα τμήματα θα είναι αναρτημένες στην εξωτερική πόρτα κάθε τάξης την ημέρα του αγιασμού.

1. Μετά το πέρας του αγιασμού θα σας δοθούν εκτυπωμένες οδηγίες και στη συνέχεια θα πρέπει να αποχωρήσετε από το χώρο του σχολείου χωρίς να μπείτε στο κτίριο.                                                                                                                                                                                 Σε περίπτωση που θέλετε να αποφύγετε τον συνωστισμό μπορείτε να μην παρευρεθείτε στον Αγιασμό, οι οδηγίες που θα μοιραστούν θα σταλούν και με email.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Η Προϊσταμένη και ο Σύλλογος Διδασκόντων  του Νηπιαγωγείου