ΔΙΑΘΕΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΣΕ ΜΑΘΗΤΕΣ

Αγαπητοί Γονείς

Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία παραλαβής του ηλεκτρονικού εξοπλισμού, το Σχολείο μας θα έχει τη δυνατότητα να διαθέσει ηλεκτρονικό εξοπλισμό σε  μαθητές/μαθήτριες, που έχουν ανάγκη, για τη συμμετοχή τους στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση. Επειδή ο αριθμός αυτών των ηλεκτρονικών συσκευών είναι περιορισμένος, ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας θα αποφασίσει την παραχώρησή τους σε ορισμένους μαθητές με γνώμονα κοινωνικά και οικονομικά κριτήρια. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι γονείς να ενημερώσουν άμεσα, με κάθε πρόσφορο μέσο, τη διεύθυνση της σχολικής μονάδας ή τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς των τμημάτων για την αναγκαιότητα της παραχώρησης του εξοπλισμού, προκειμένου να διευκολυνθεί η συμμετοχή των παιδιών τους στην εξ αποστάσεως σύγχρονη εκπαίδευση.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ: Με την παραλαβή του ηλεκτρονικού εξοπλισμού οι γονείς θα καταθέσουν υπεύθυνη δήλωση για την προσεκτική χρήση των ηλεκτρονικών συσκευών και για την υποχρέωσή τους να επιστρέψουν τον ηλεκτρονικό εξοπλισμό στο Σχολείο μας αμέσως μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης ή στην περίπτωση που ζητηθεί η επιστροφή του εξοπλισμού από τη σχολική μονάδα.