Διάκριση σε Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό

BRAVO SCHOOLS 2020 ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ_3ο Νηπιαγωγείο Ευόσμου Το Νηπιαγωγείο μας διακρίθηκε στον στόχο «Μηδενική Πείνα» στον Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό για τους 17 Παγκόσμιους στόχους βιώσιμης ανάπτυξης BRAVO SCHOOLS, στον τομέα μαθητικής δημιουργίας, με τη δημιουργία αφίσας για την προσφορά αγάπης και τροφίμων για το κοινωνικό παντοπωλείο του δήμου μας.
Ο σχετικός σύνδεσμος για να δείτε τη συμμετοχή μας είναι : https://observatory.sustainablegreece2020.com/gr/schools-practices/prosfora-agaphs.1474.html
Η διάκριση αυτή είναι αποτέλεσμα της συνεργασίας παιδιών – γονέων/κηδεμόνων και εκπαιδευτικών.
Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά μας!
Έτσι να συνεχίσουν να δημιουργούν και να προσφέρουν μέσα από την καρδιά τους!!!
Έτσι κι εσείς αγαπημένοι γονείς και κηδεμόνες να συνεχίσετε να στηρίζετε και τα παιδιά και τα σχολεία!!!
Σας ευχαριστούμε για την αγάπη σας, την καλή σας διάθεση για προσφορά και συμμετοχή στο έργο του Νηπιαγωγείου και σας ευχόμαστε ένα όμορφο καλοκαίρι!!!

Σχετικά με 3ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΕΥΟΣΜΟΥ

Το 3ο Νηπιαγωγείο Ευόσμου βρίσκεται στη διασταύρωση των οδών Μακεδονίας και Νοταρά. Στο κτίριο συστεγαζόμαστε με το 6ο Νηπιαγωγείο Ευόσμου (ισόγειο)και το Β’ Δημοτικό Παιδικό Σταθμό (ημιόροφο) ενώ, συναυλιζόμαστε με το 17ο Νηπιαγωγείο. Το σχολείο μας έχει δύο τμήματα.Είμαστε από τα τυχερά Νηπιαγωγεία γιατί διαθέτουμε αυλή με κηπάρια στα οποία φυτεύουμε λουλούδια και μυρωδικά.  Μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας στο τηλέφωνο του σχολείου, 2310574177 ή στέλνοντας μήνυμα στην ηλεκτρονική μας διεύθυνση , mail@3nip-evosm.thess.sch.gr

Περισσότερες πληροφορίες
Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.