Πανελλαδικές

Συντελεστές Ελάχιστης Βάσης Εισαγωγής (Ε.Β.Ε.) σχολών, τμημάτων ή εισαγωγικών κατευθύνσεων, καθώς και Συντελεστές Ελάχιστης Βάσης Εισαγωγής (Ε.Β.Ε.) ειδικών μαθημάτων, μουσικών μαθημάτων και πρακτικών δοκιμασιών για την συμμετοχή των υποψηφίων των πανελλαδικών εξετάσεων στη διαδικασία επιλογής για εισαγωγή στα Α.Ε.Ι., στις Α.Ε.Α., στις σχολές των Α.Σ.Ε.Ι. και Α.Σ.Σ.Υ., στη Σ.Σ.Α.Σ., στις σχολές της Αστυνομικής και Πυροσβεστικής Ακαδημίας, στις Α.Ε.Ν., στις σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λιμενικού Σώματος και Λιμενοφυλάκων και στις Α.Σ.Τ.Ε. του Υπουργείου Τουρισμού, από το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025 και εφεξής.

Λήψη αρχείου

Αποστολή οδηγιών και προγράμματος Υγειονομικής Εξέτασης και Πρακτικής Δοκιμασίας υποψηφίων T.Ε.Φ.Α.Α, ακαδημαϊκού έτους 2023-2024

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ Δ1ΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΑΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ T.Ε.Φ.Α.Α :
14 ΙΟΥΝΙΟΥ έως 27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2023.
• ΤΟΠΟΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ:
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ «ΑΝΘΗ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ»
Δ/νση : Αμερικανικού Ερυθρού Σταυρού – Περιγιάλι, ΚΑΒΑΛΑΣ
Για τις ημερομηνίες και ώρες προσέλευσης των υποψηφίων για τα Τ.Ε.Φ.Α.Α. στο χώρο κατάθεσης δικαιολογητικών,
υγειονομικής εξέτασης και πρακτικής δοκιμασίας μπορούν να ενημερωθούν ΟΙ υποψήφιοι από το πρόγραμμα που αναφέρει η εγκύκλιος:

Λήψη αρχείου

Oι εξετάσεις στα Ειδικά Μαθήματα διενεργούνται με βάση την αριθμ.Φ.253/128314/Β6/29-11-2002 Υπουργική Απόφαση (ΦΕΚ 1538 Β΄/10-12-2002), όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει. Σύμφωνα με τις διατάξεις της ανωτέρω Υ.Α., οι απόφοιτοι και οι μαθητές ημερήσιου ή εσπερινού Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου,
καθώς και οι απόφοιτοι άλλου τύπου Λυκείου που εμπίπτουν στις διατάξεις του άρθρου 9, εξετάζονται ως άτομα με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες από τις οικείες Επιτροπές Εξέτασης ως ακολούθως:

Ορισμός-Εξεταστικών-Κέντρων-Ειδικών-Μαθημάτων-και-κατανομή-υποψηφίων-έτους-2023

Λήψη αρχείου

Ορισμός-Εξεταστικών-Κέντρων-Μουσικών-Μαθημάτων-Μουσική-Εκτέλεση-και-Ερμηνεία-και-Μουσική-Αντίληψη

Εξεταστικά Κέντρα για το μάθημα των Αγγλικών