Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τις Στρατιωτικές Σχολές

Εκδόθηκε από το Υπουργείο Παιδείας έγγραφο σχετικά με την προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές δοκιμασίες των Στρατιωτικών Σχολών.

Για να το δείτε πατήστε εδώ.

Προσοχή: Αναρτήθηκε εκ νέου στις 15-3-2012 στην ιστοσελίδα του ΓΕΕΘΑ η εγκύκλιος της προκήρυξης αφού διορθώθηκε τυπογραφικό λάθος στο “Υπόδειγμα 9”

Αποκλείστηκε η ομάδα χειροσφαίρισης από την τελική φάση

Στο τελευταίο αγώνα με το 4ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας στις 8 Μαρτίου, που έγινε στο κλειστό γυμναστήριο Καρδίτσας, η ομάδα μας ηττήθηκε με σκορ 26 – 24. Αξίζει να αναφερθεί η ατυχία που διέκρινε τους παίκτες μας αν σκεφτεί κανείς ότι είχαν δέκα δοκάρια, 4 χαμένα πέναλτι και 4 χαμένους αιφνιδιασμούς.

Από τη σύνθεση της ομάδας, για άλλη μια φορά, απουσίαζαν πέντε βασικοί παίκτες οι οποίοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν την αποστολή λόγω της απόστασης και άλλων υποχρεώσεων.

Ελπίζουμε ότι του χρόνου θα είμαστε στους τελικούς.